Madách Színház
Müller Péter - Seress Rezső: Szomorú vasárnap


A Szomorú vasárnap egy halhatatlan szerelem története. Seress Rezső, sok örökzöld sláger, és a világhírű dal, az „öngyilkosok himnuszának” szerzője maga is öngyilkos lesz. De visszatér oda, ahol életét, mint zongorista, élte: a legendás Kispipába. Jön, hogy „rendezze a cehhet”, hogy egész sorsát – s vele sok évtized magyar történelmét – zenével, dallal és tánccal újra elmesélje. És jön Jani pincér, egyetlen barátja. És jön a felesége, Helénke, akivel hosszú életének minden küzdelmét végigélte. Beszállnak a játékba. Seress csak a végén tudja meg, hogy Helénke szerette – szerelemmel szerette. „Boldog voltam, s én marha, észre sem vettem!”
Játszanak. Énekelnek. Táncolnak.
És vidám szózatként szól a daluk: „Szeressük egymást, gyerekek!”

Szereplők:

Seress Rezső: Rudolf Péter
Helén: Nagy-Kálózy Eszter
Pincér / Pap / Katona / Férfi: Nagy Sándor

Rendezte: Horgas Ádám



A színdarabot 5 nézője értékelte, átlagos osztályzata: 4.8 

A seressi életút drámái és diadalai egyaránt megjelennek a színpadon és Rudolf Péter talentumának köszönhetően nagyon jó arányban tálalva. Nagy-Kálózy Eszter Helénként és Rudolf Péter profi partnereként - és most nem a magánéleti kapcsolódásukra célzok -, rendkívül magabiztos, ráadásul jól is énekel, jól táncol.
A Népszava teljes kritikája az alábi linken érhető el: http://nepszava.hu/cikk/1156644-rendezni-a-cechet.


Nagyon jó volt, állva tapsoltunk.


A színészek nagyon jók, csak maga a történet szomorkás, bár próbálnak poénokat belerakni, meg vannak ügyes dolgok benne, kicsi bábozás, a vért piros szalaggal jelenítik meg, játék a tükörrel....
Nagyon nagy tapsot kapott a végén, azonban jobban bejön azoknak, akik ismerik Seress Rezső életét, és egy kicsit ki is lóg a Madách repertoárjából


Remek szinészi alakitások, kiemelném a főhőst alakitó szineszt aki, ha Amerikaban születik Oscar dijas - Rudolf Peter - lenne. Eszter szokott finomság és a nőisség ezer arca.Külön érdem hogy Seress dalait kronologice az adott történelmi korhoz illesztettek es egyben szubjektiv időutazás is.Ja es egy házasság története szivbemarkolo.
 S

Imádnivaló darab! A színészek, a dalok, a cselekmény! Persze az egészet áthatja valami fájdalmas melankólia, de minden percét élvezi a néző, kiválóan szórakozik a finom humoron, és még napokig gondolkodik a sok kis üzenetén, miközben persze a dallamtapadások miatt visszacsengenek a jól ismert melódiák a fülében.
 Mónika


2018.ÁPR
03
Darabjellemzők:
#Musical 
#Madách Színház
Ajánljuk:
Bábszínház: Holle anyó
A klasszikus mese különleges bábtechnikával előadva.
Madách Színház következő bejegyzése:
Madách Színház: Lúdas Matyi
Madách Színház korábbi bejegyzése:
Madách Színház: Jézus Krisztus Szupersztár
Legutóbbi bejegyzés:
Vígszínház: Liliomfi