Adatkezelési információk

Technikai információk

Amikor meglátogatja oldalunkat, akkor automatikusan információt kapunk az Ön által használt eszközről: így a látogatás időpontját, látogatott oldal elérését, eszközön használt böngésző, néhány esetben a mobiltelefon típusát, illetve az Ön IP címét. Tájékoztatjuk, hogy az oldal fejlesztése és védelme (biztonság, hibakeresés, csalás megelőzése) céljából, legfeljebb 90 napig a látogatásáról az alábbi adatokat tároljuk:
- Látogatás időpontja
- Látogatott oldal címe
- Böngésző típusa. Egyes mobiltelefonok esetében ezzel az információval együtt megkaphatjuk az operációs rendszer, a szolgáltató és / vagy a telefon típusát is.
A tárolt technikai információk önmagukban nem alkalmasak személy azonosítására. Bővebb információt az adatkezelési szabályzatunkban talál.

Kereskedelmi tevékenység, reklámok

Az oldalon reklámot nem jelentetünk meg, az adatokat kereskedelmi célból nem adjuk tovább.

Felhasználó eszközés tárolt információk (sütik)

Tájékoztatjuk, hogy oldalunkon nem használunk sütiket, az Ön eszközén nem tárolunk a látogatásával kapcsolatos adatot.
Vígszínház
Charlie Chaplin: A diktátor


Charlie Chaplin legnagyobb hatású műve, A diktátor mélyen humanista alkotás. A kis borbély és a nagy diktátor kettős szerepében önmagához híven most is a hatalommal fordul szembe a zseniális alkotó. Hol kíméletlenül szatirikusan, hol a bohóctréfa eszközeivel oldja fel sok millió ember szorongását. A színész felejthetetlen bajusza, legendás cipője, keménykalapja, mozdulatai mindenki emlékezetébe beleégtek.
Chaplin Korda Sándor magyar származású filmrendező és producer tanácsára kezdte el forgatni a filmet 1939-ben. A diktátorban Ausztria megszállásáig követi Hitler Birodalmának kiépülését és a zsidóság meghurcoltatásának eseményeit. A film bemutatója 1941 márciusában volt.
A történet a két világháború között játszódik egy olyan korban, amikor a szegénység és az őrület féktelenné vált. Az emberség és a szabadságba vetett hit elbukott.

A Chaplin család Magyarországon elsőként Eszenyi Enikőnek engedélyezte a mű színpadra állítását.

Az előadás főszereplője ifj. Vidnyánszky Attila. A további szerepeket Szilágyi Csenge, Lukács Sándor, Hajduk Károly, Wunderlich József, Király Dániel, Ember Márk, Gados Béla és Zoltán Áron játssza.
A színpadi változatot Vecsei H. Miklós írta.
Ren­de­ző: Esze­nyi Enikő



A színdarabot 4 nézője értékelte, átlagos osztályzata: 5 

Nagyszerű színészi játék, kitűnő rendezés. Kiemelten tetszett a rendező azon koncepciója, mely szerint épp annyira vonja be a közönséget, hogy az ne érintse őket kellemetlenül. Megjelenik a bábművészet, a cirkusz (artista mutatványok) a tánc, a gyönyörűen kidolgozott lassított verekedéses jelenetek, a zene és mozgás totális összhangja. Csak ajánlani tudom!
 E

Izgalmas megközelítés, játék...


A darab tényleg jó, nagyon jó, igazán tetszett. Rögtön az előadás után úgy éreztem, hogy az első felvonás erősebb volt, mint a második, de mire hazaértünk ez elmúlt és egy kerek egész lett belőle. Ifj.Vidnyánszki Attila alakítása zseniális. A díszlet és a látvány is remek. Ha még jegyvásárlás előtt vagy, akkor csakis középre a 3. sortól a 7. sorig javaslom a jegyvásárlást a tökéletes élmény miatt. Nekem az 5. sorból volt szerencsém látni.


Ha lenne lehetőség, akkor csillagos 5-ösre értékelném. A „kis” Vidnyánszky egy zseni, hatalmasat játszott a színpadon. A darab első felvonása nekem jobban tetszett, az erősebb, de az egészet nézve is nagyon jó. Ha jegyet vásárol valaki, akkor a fsz-et és a közép harmadiktól hetedig sorig ajánlom, hogy a legtökéletesebb látványt élvezhesse valaki.
 Á


2018.MÁJ
04
Ajánljuk:
Bábszínház: Holle anyó
A klasszikus mese különleges bábtechnikával előadva.
Következő bejegyzés:
Játékszín: Kölcsönlakás
Vígszínház következő bejegyzése:
Vígszínház: A Pál Utcai fiúk
Vígszínház korábbi bejegyzése:
Vígszínház: Kinek az ég alatt senkije sincsen