Adatkezelési információk

Technikai információk

Amikor meglátogatja oldalunkat, akkor automatikusan információt kapunk az Ön által használt eszközről: így a látogatás időpontját, látogatott oldal elérését, eszközön használt böngésző, néhány esetben a mobiltelefon típusát, illetve az Ön IP címét. Tájékoztatjuk, hogy az oldal fejlesztése és védelme (biztonság, hibakeresés, csalás megelőzése) céljából, legfeljebb 90 napig a látogatásáról az alábbi adatokat tároljuk:
- Látogatás időpontja
- Látogatott oldal címe
- Böngésző típusa. Egyes mobiltelefonok esetében ezzel az információval együtt megkaphatjuk az operációs rendszer, a szolgáltató és / vagy a telefon típusát is.
A tárolt technikai információk önmagukban nem alkalmasak személy azonosítására. Bővebb információt az adatkezelési szabályzatunkban talál.

Kereskedelmi tevékenység, reklámok

Az oldalon reklámot nem jelentetünk meg, az adatokat kereskedelmi célból nem adjuk tovább.

Felhasználó eszközés tárolt információk (sütik)

Tájékoztatjuk, hogy oldalunkon nem használunk sütiket, az Ön eszközén nem tárolunk a látogatásával kapcsolatos adatot.
Zeneakadémia
Magyar Kincsek Ünnepe: Operettek világa

(Nincs repertoárban)

2021. október 23.szombat 14:00 Zeneakadémia

LEHÁR: A víg özvegy - szvit
LEHÁR: Concertino hegedűre és zenekarra
LEHÁR: Giuditta - keringő
LEHÁR: Giuditta - Meine Lippen, die küssen so heiß
LEHÁR: Arany és ezüst keringő, op. 79

Közreműködik: Miranda Liu hegedű, Miklósa Erika szoprán

Óbudai Danubia Zenekar

Vezényel: Hámori Máté

„A zenés színpadnak három műfaja van: opera, operett - és Lehár.” ìgy méltatták saját korában Bécsben Lehár Ferencet, aki a magyar operett egyik legnépszerűbb szerzőjeként, a bécsi operett megújítójaként olyan műveket adott a világnak, mint A víg özvegy, a Cigányszerelem vagy a Luxemburg grófja. Lehár kimeríthetetlen fantáziával, humorral, technikai igényességgel komponálta műveit, és nem utolsósorban rendkívül termékeny zeneszerző is volt - összesen 31 operett fűződik a nevéhez. Zenéjével a külvárosi lokálok közönségére éppúgy tudott hatni, mint az úri bálok elit rétegeire. Nem mindennapi tehetségéről tanúskodik, hogy zeneszerzés mestereként már Dvořák is felfigyelt rá, Puccini pedig állítólag annak a meggyőződésének adott hangot, hogy ha Lehár operakomponistaként építette volna karrierjét, ő lett volna a legjelentősebb ellenfele. A Concerto Budapest Magyar Kincsek Ünnepén most életművébe nemcsak operettjeinek részletei adnak betekintést, de elhangzik hegedűre és zenekarra írt Concertinója és egy népszerű keringője is.

A darabot már levették műsorról, ezért értékelést már nem jelenítünk meg.




2021.JÚL
10
Ajánljuk:
Bábszínház: Holle anyó
A klasszikus mese különleges bábtechnikával előadva.