Adatkezelési információk

Technikai információk

Amikor meglátogatja oldalunkat, akkor automatikusan információt kapunk az Ön által használt eszközről: így a látogatás időpontját, látogatott oldal elérését, eszközön használt böngésző, néhány esetben a mobiltelefon típusát, illetve az Ön IP címét. Tájékoztatjuk, hogy az oldal fejlesztése és védelme (biztonság, hibakeresés, csalás megelőzése) céljából, legfeljebb 90 napig a látogatásáról az alábbi adatokat tároljuk:
- Látogatás időpontja
- Látogatott oldal címe
- Böngésző típusa. Egyes mobiltelefonok esetében ezzel az információval együtt megkaphatjuk az operációs rendszer, a szolgáltató és / vagy a telefon típusát is.
A tárolt technikai információk önmagukban nem alkalmasak személy azonosítására. Bővebb információt az adatkezelési szabályzatunkban talál.

Kereskedelmi tevékenység, reklámok

Az oldalon reklámot nem jelentetünk meg, az adatokat kereskedelmi célból nem adjuk tovább.

Felhasználó eszközés tárolt információk (sütik)

Tájékoztatjuk, hogy oldalunkon nem használunk sütiket, az Ön eszközén nem tárolunk a látogatásával kapcsolatos adatot.
Zeneakadémia
Karácsonyi koncert

(Nincs repertoárban)

Karácsonyi koncert

2021. december 20.hétfő 19:30 Zeneakadémia

BEETHOVEN: V. (Esz-dúr, „Emperor”) zongoraverseny, op 73
BEETHOVEN: IX. (d-moll) szimfónia, op. 125

Közreműködik: Berecz Mihály zongora
Magyar Rádió Kórus
Concerto Budapest
Vezényel: Keller András

Ludwig van Beethoven utolsó zongoraversenye és utolsó szimfóniája: hagyományos karácsony előtti koncertjén ezzel a nagyszabású és oly jelentékeny műsorral zárja 2021-es évét a Concerto Budapest együttese. Berecz Mihály, aki a tavalyi bicentenárium emlékezetes zeneakadémiai Beethoven-napján a c-moll versenyművet, a zenekar legutóbbi évadnyitó hangversenyén pedig a B-dúr zongoraversenyt játszotta el Keller András és a zenekar társaságában, ezúttal a gyakorta az „Emperor” melléknévvel emlegetett Esz-dúr koncert szólójára vállalkozik majd. „Finale Freude schöner Götterfunke” - jegyezte fel magának 1822 őszén Beethoven a merész ötletet, amely azután a klasszikus zene egyik legnevezetesebb szimfóniatételének és egyúttal az európai kultúra emblematikus dallamának megszületéséhez vezetett. A Kilencedik fináléjában felhangzó Schiller-költemény, az Örömóda már évtizedekkel korábban felkeltette a komponista érdeklődését, de még az elképzelés körvonalazódását követően is vázlatok egész sorát vetette kottapapírra - majd vetette el Beethoven, mire végre lejegyezte azt a témát, amely mellé azután elégedetten és az utókor lelkes egyetértését is kiváltva odaírhatta: „Igen, ez az, hah, a megtalált öröm.”

A darabot már levették műsorról, ezért értékelést már nem jelenítünk meg.




2021.JÚL
10
Ajánljuk:
Bábszínház: Holle anyó
A klasszikus mese különleges bábtechnikával előadva.