Adatkezelési információk

Technikai információk

Amikor meglátogatja oldalunkat, akkor automatikusan információt kapunk az Ön által használt eszközről: így a látogatás időpontját, látogatott oldal elérését, eszközön használt böngésző, néhány esetben a mobiltelefon típusát, illetve az Ön IP címét. Tájékoztatjuk, hogy az oldal fejlesztése és védelme (biztonság, hibakeresés, csalás megelőzése) céljából, legfeljebb 90 napig a látogatásáról az alábbi adatokat tároljuk:
- Látogatás időpontja
- Látogatott oldal címe
- Böngésző típusa. Egyes mobiltelefonok esetében ezzel az információval együtt megkaphatjuk az operációs rendszer, a szolgáltató és / vagy a telefon típusát is.
A tárolt technikai információk önmagukban nem alkalmasak személy azonosítására. Bővebb információt az adatkezelési szabályzatunkban talál.

Kereskedelmi tevékenység, reklámok

Az oldalon reklámot nem jelentetünk meg, az adatokat kereskedelmi célból nem adjuk tovább.

Felhasználó eszközés tárolt információk (sütik)

Tájékoztatjuk, hogy oldalunkon nem használunk sütiket, az Ön eszközén nem tárolunk a látogatásával kapcsolatos adatot.
Zeneakadémia
Beethoven, Schubert: Adventi koncert

(Nincs repertoárban)

BEETHOVEN: Esz-dúr szeptett, op. 20 SCHUBERT: F-dúr oktett, D. 803

Közreműködik: Keller Quartet (Keller András, Környei Zsófia hegedű, Homoky Gábor brácsa, Fenyő László cselló) Klenyán Csaba klarinét, Tóth Bálint kürt, Mohai Bálint fagott, Búza Vilmos nagybőgő

„Egy, Ő császári fenségének alázatosan ajánlott és Ludwig van Beethoven által komponált szeptett 4 vonósra és 3 fúvósra” - így szólt a meghirdetés negyedik tétele 1800. április 2-ára, a bécsi Burgtheaterbe, ahol is akkor került sor Beethoven pályafutásának első „nagy zenei akadémiájára”. A Ferenc császár itáliai származású második feleségének, Mária Teréziának dedikált Esz-dúr szeptett hamar általános elismerésre talált, méghozzá a nagyközönség és a zenészvilág köreiben egyaránt, jóllehet maga a szerző később állítólag morózusan úgy nyilatkozott, hogy ki nem állhatja e művét és bosszantja annak sikere. Franz Schubert ebben bizonnyal nem értett volna egyet a titáni pályatárssal, hiszen 1824-es Oktettjének félreismerhetetlenül (és alkalmasint már a megrendelést adó, klarinétozó gróf szándéka szerint is) ez a mű volt a modellje. Ám amíg a minta Beethoventől, addig az F-dúr oktett hat tételének számos témája Schubert korábbi, vokális műveiből vétetett. A Concerto Budapest szólista művészeivel kiegészülő Keller Quartet ilyesformán a Der Wanderer című Schubert-dal motívumát éppúgy megidézi majd, mint a Die Götter Griechenlands című Schiller-megzenésítésnek azt a dallamát, amely e sorra íródott: „Hová lettél, szép világ?”

A koncert az alábbi bérletekkel látogatható
Volumenek

A darabot már levették műsorról, ezért értékelést már nem jelenítünk meg.




2021.NOV
14
Ajánljuk:
Bábszínház: Holle anyó
A klasszikus mese különleges bábtechnikával előadva.